Sık Sorulan Sorular

Estetik Ameliyaları ile ilgili sorular

Yağ enjeksiyonu uygun bir şekilde yapılırsa kalıcı bir yöntemdir. Hastanın yağını aldıktan sonra saflaştırıp yeniden enjekte ettikten sonra ortalama yüzde 30 ile yüzde 70 arasında bir kalıcılık elde ederiz.

Silikon protez emzirmeye engel değildir: Memesine silikon taktığımız hastalarımız, rahatlıkla bebeklerini emzirebilir. Silikonun varlığı süt vermeye engel değildir. Engelolmamasının nedeni ise, silikon protezi memeye yerleştirirken süt kanallarına zarar vermememizden kaynaklanır.

 

Operasyon sonrası sosyal hayatınıza dönüş genellikle 1 haftadır bu sure geçirdiğiniz ameliyata gore 1-2 gün uzayabilir veya kısalabilir. Ameliyattan en az 3 ay sonra nihai sonucu görmüş oluyor ve yara iyileşme sürecini tamamlamış oluyorsunuz

Burun estetiği ameliyatları, eğer bir kaza ya da doğuştan gelen bir deformite yoksa 16 yaşından itibaren uygulanabilir. Ancak 18 yaşından küçük olan hastalar için anne ve babadan imzalı olarak izin belgesi alınır.

Medyada, plastik cerrahinin estetik yönüne ait haberler daha fazla yer almakta ve belki de bu nedenle halk plastik cerrahları sadece estetik cerrahi yapan kişiler olarak algılamaktadırlar. Oysa plastik cerrahlar kliniklerde daha büyük oranda onarım cerrahisi (rekonstrüktif cerrahi) ile uğraşmaktadırlar.

İzsiz ameliyat veya estetik dikiş tekniği yoktur, lazerle de dikiş atılamaz. Estetik cerrahi girişimleri çoğu zaman izin azaltılması, dikkat çekmeyen göze batmayacak başka şekle sokulması veya mevcut izin gizlenebilir bir yere taşınmasını sağlar”

Bir arada farklı bölgelerde ve farklı teknikler ile yapılan kombine estetik operasyonlarının en önemli avantajı iyileşme sürecidir. Tek bir operasyonun iyileşme sürecinde birden fazla sonuç elde etmek oldukça büyük bir avantajdır. Kombine estetik ameliyatlar zaman ve maliyet açısından da oldukça tasarrufludur. Her operasyon için arı ayrı planlama tahlil ve hazırlanma süreci yerine tek bir operasyon için hazırlanmak özellike zaman açısından sorunu olan kişiler için büyük bir rahatlık sunar.

Estetik işlemler için seçilen mevsim oldukça önemlidir. Her mevsim ameliyat yapılabilir ancak sonbahar ve kış aylarının sağlık ve iyileşme açısından önemli avantajları vardır.

0555 482 75 76

Tüm Şikayet ve Sorularınız İçin Bize Ulaşın.