jinekomasti sorunundan kurtulma zamanı

jinekomasti-ameliyati-v1

Jinekomasti Operasyonu İle Erkeklerde Göğüs Estetiği

Kabusunuz Olmasın !
Jinekomasti, erkeklerde görülen meme büyümesi hastalığıdır. Birçok farklı sebebe bağlı ortaya çıkabilir. Fazla alkol tüketimi ilaçların yan etkisi gibi nedenler jinekomasti hastalığını tetikler. Jinekomasti’nin tedavisi nedir? Kaç çeşit tedavi yöntemi vardır?

"Erkek meme büyümesi (Jinekomasti) çözümü cerrahi olan bir sorundur."

Öncesi ve Sonrası

Dr.
✓ Erkek Göğüs Küçültme
✓ Aynı gün taburculuk
✓ 1 gün sonra işe dönüş
✓ Jinekomasti Tedavisi

Jinekomasti Ameliyatı Hakkında Her Şey

Jinekomasti operasyonlarında bu sorunun bir daha tekrar etmemesi ve bölgeninde orantılı ve estetik biçimde düzleşmesi için cerrahi + vaser liposuction, yani iki tekniği kombine şekilde kullanıyorum ve çoğunlukla bu tedavi tekniğini tavsiye ediyorum. Yağlar alınırken kullandığım bodytite tekniği ile göğüs kas gölgesinin (uygun hastalarda) farkedilir hale gelmesi sağlıyorum. Bu sayede operasyon sonrası daha atletik ve maskülen sonuçlar ortaya çıkıyor. Glanduler tip büyümede (yani içerde meme dokusu büyümüş olan kişilerde) gland dokuların yarım ay kesiyle çıkarılması önemlidir. Aksi durumda jinekomasti sorunu 5-6 yıl sonra tekrar etme riski taşır. Bu hastaların büyük çoğunluğu sadece liposuction ile tedavi edilmeye çalışılanlar. Ayda 10 ila 20 arasında jinekomasti vakası yapan bir cerrah olarak benim tercihim ise her iki yöntemi kombine etmek. Yani önce koltuk altına yakın bir kısımdan 4-5 milimetrelik kesi yapılır. Bu kesiden giriş yaparak vaser liposuction ile göğüs adelesi üzerindeki ve koltukaltına doğru uzanan yağ birikimi olan kısımları düzeltiyorum. Yağların alınırken göğüs kas kemerinin belirginleşmesini sağlamak sonucun çok daha kusursuz hale gelmesini sağlıyor. Diğer bir deyişle göğüs bölgesini de şekillendirmiş oluyoruz. Daha sonra ikinci bir kesi olmadan aynı kesi içerisinden tekrar girip büyümüş meme dokusunu tamamını çıkarıyorum. Bu şekilde çok daha estetik ve neredeyse kusursuz sonuç elde etmekteyiz. Ancak bazı ileri seviye vakalar da meme ucundan yarım ay şeklinde kesiyle giriş yapılması zorunlu olabilmektedir. Her iki teknikte de operasyon sonrası kezi izi çok iyi iyileşir ve hastanın operasyon geçirdiği farkedilmez. O yüzden mutlaka bu işlemi sıklıkla yapmış bir plastik cerrah tarafından yapılması gereken estetik bir operasyondur.

Koltuk altı bölgesine çok yakın bir kısımdan 2 cm’lik bir kesi yapılır. Bu kesi içerisinden giriş yapılarak içerdeki jinekomasti dokuları tamamen temizlenir. Ardından aynı kesi içerisinden liposuction da (yağların alınması için) yapılır. Yapılan bu kesi genellikle çok iyi iyileşir. 3 aylık bir iyileşme süresi içinde tamamen fark edilmez hale gelir. Bu kesinin alanında uzman cerrah tarafından açılması ve dikilmesi önemlidir. Kesi izi hakkında öncesi ve sonrası görüntüler için 0555 482 75 76 WhatsApp hattımızdan asistanlarıma ulaşabilirsiniz.

Jinekomasti tedavisi estetik cerrahi alanına girmektedir. Bu sebeple herhangi bir resmi kurum veya sigorta tarafından karşılanmamaktadır.

Ameliyatı olduğunuz gün göğüs bölgenizde Opr.Dr Ali Ertan tarafından yapılan sıkı bir bandaj olacak. Bu bandaj 4 gün süreyle kalacak. 4. gün bandajınız açılacak. Ameliyatı oldunuz ve bandajlarınız 4 gün sonra açıldı. 5. gün artık normal şekilde (herhangi bir korse vs. olmadan) tshirt & gömliğinizi giyebilir durumda olacaksınız. Yalnız 1 ay süreyle göğüs bölgenize darbe alabileceğiniz ve ağırlık kaldıracağınız sporlara ara vermeniz gerekmektedir. Bunun dışında iyileşme süreci konforludur.

Eğer masa başı vb. bir işiniz varsa ameliyatın ertesi günü işe dönebilirsiniz. Ancak biz ameliyatın ilk 3 gününü istirahat ederek geçirmenizi isteriz. İlk 3 gün atlatıldıktan sonra iyileşme süreci genellikle problemsiz olur. Erken iyileşme döneminde yara yeri kapanır, varsa morluklar geçer, hafif ağrılar kaybolur. İlk 7-10 günden sonra şişliklerin tam geçmesi, derinin kendini tam toparlaması, izlerin silikleşmesi ve göğüsteki his kaybının düzelmesi 3-6 ay sürebilir
Ameliyatı olduğunuz gün akşam taburcu olurken göğüs bölgenizde bir korse oluyor. Bu korse, bölgedeki yağlar ve glandüler dokular alındıktan sonra cildin tekrar göğüs adelesine yapışmasına destek verir. Verdiğimiz bu korsenin üzerine rahatlıkla t-shirt veya gömleğinizi giyebilirsiniz. Kullanımı rahat bir korsedir. Bu korseyi ortalama 10 gün süreyle (vakaya göre süre değişkenlik gösterebilir) kullanılmasını istiyoruz. 4. gün korse çıkarılıp duş alınabilir, ardından tekrar takılır. Tarafımdan yapılan jinekomasti operasyonlarında hastalarımız (eğer masa başı bir işi varsa) 1 gün sonra dahi iş başı yapabilirler. 1 ay süreyle göğüs bölgenize darbe alabileceğiniz ve ağırlık kaldıracağınız sporlara ara vermeniz gerekmektedir. Bunun dışında iyileşme süreci konforludur. izlerin silikleşmesi ve göğüsteki his kaybının düzelmesi 3-6 ay sürebilir

Error: Contact form not found.

0555 482 75 76

Tüm Şikayet ve Sorularınız İçin Bize Ulaşın.