SAKLANMA ÖZGÜR OL!

Mastopexy (Breast Lifting)

Küçük göğüsler çoğu kadında özgüven eksikliğine yol açmaktadır. Ancak küçük göğüsler kaderiniz değil çözümü çok kolay. Detaylı bilgi ve randevu için bizi arayın.

Mastopeksi işlemi sonrasında memeyi dik tutmak için kullandığınız canınızı acıtan balenli çamaşırlardan kurtulabileceksiniz!

✓ Meme Toparlama
✓ Meme Dikleştirme
✓ Meme Büyütme
✓ Meme Küçültme
✓ Meme Asimetrisi


MEME PROTEZİ YAPTIRMADAN ÖNCE NASIL GÖRÜNECEĞİNİ MERAK MI EDİYORSUNUZ?

Doğal Görünümlü Meme Estetiği

Meme Estetik Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ameliyat Sonrasında Korse Şekli Korumak İçin Çok Önemli!
  • Aktif Sporlar İçin Mutlaka 6-8 Hafta Geçmesi Gerekmektedir.
  • Sürekli Yatmak Ödemlerinizin Azalma Hızını Yavaşlatır,Kendinizi Yormadan Yürüyüşler Yapabilirsiniz.
  • Solaryum Ve Güneşlenmeyi Operasyondan 1 Ay Sonrasına Kadar Ertelemelisiniz.Erken Dönemde Bu Aktiviteler Olursa Kesi İzlerinin Daha Geç İyileşmesine Ve Leke Kalmasına Sebep Olabilir.
  • Ameliyattan Sonra Kolları Çok Yukarı Kaldırmak Ani Hareket Etmek İtmek Çekmek Ağır Kaldırmak Gibi Hareketlerden Kaçınmalısınız.
  • Ameliyattan Sonra Ağrınız İzin Verdiği Kadar Yan Yatabilirsiniz.

Meme Amaliyatı Sonrası Sık Sorulan Sorular

İşlem sadece fazla deri ve kas dokusunu uzaklaştırmaya yöneliktir. Süt kanalları ve dokusuna herhangi bir zarar verilmez. Bu sayede emzirmeyle ilgili bir sorun yaşamazsınız.
Toparlama esas olarak deri ve doku fazlalığının alınması, göğüs başının ideal konumuna getirilmesi prosedürüne dayandığı için, cerrahi bir operasyondur.İşlem sonrası kesi izi göğsün altına doğru vardır. Zamanla azalan bu iz, çoğu hasta tarafından kabul edilebilir olarak bulunmaktadır.
Eğer sarkık bir göğsünüz varsa silikon göğsünüzün dikleşmesini sağlamaz. Göğüs dikleştirme de fazla deri toparlanır, göğüs başı ideal konuma getirilir.
Evet yapılabilir. İhtiyaç ve talebe göre dikleştirme+ küçültme, dikleştirme + göğüs büyültme işlemleri yapılabilir.
Bu iki işlem çoğunlukla birbiriyle iç içe operasyonlardır. Göğüs küçültme işlemi sırasında zaten otomatik bir dikleştirme ve toparlama da uygulanır.
Meme Dikleştirme, memenin büyüklüğü ile ilgili önemli bir sorunu olmamasına karşın, sarkmış olan memenin toparlanmasını amaçlayan hastalara yapılan işlemleri kapsar. Memenin sarkmasına birçok faktör yol açar. Emzirme, kilo verme, yaşlanma ve yer çekimi ile cilt elastikiyetini kaybetmiş hastalar, doktoruyla yapılan fizik muayene sonucunda bu operasyon için uygun olup olmadıklarına doktorları ile birlikte karar vermelidirler.
Operasyon öncesinde; hastanın memelerinde büyümenin devam edip etmediği, fizik muayene sonucunda memede ele gelen kitle olup olmadığı kontrol edilmelidir. Şayet fizik muayene sonucunda şüpheli bir bulgu varsa, mutlaka görüntüleme yöntemlerinin (ultrason, mammografi vb.) kullanılması ve ek hormon testleri gibi yöntemlerle ek bir sorun olup olmadığı araştırılmalıdır.
Bazen hastanın kendi meme dokusu tek başına memenin istenen şekle ve boyuta gelmesine yeterli olmaz. Böyle dururmlarda meme dikleştirme operasyonuna silikon protez yerleştirme operasyonu eklenir.

Hemen Şimdi Bilgi Alın.